Co dalej z budynkami przy ulicy Chwarznieńskiej? Są w coraz gorszym stanie!

Okolice Chwarzna obecnie przeżywają prawdziwy boom budowlany. Z jednej strony planowana jest tam rozbudowa dróg i to na wielką skalę, z drugiej, rozbudowa mieszkaniowa. Na tym wszystkim cierpią mieszkańcy, którzy narzekają nie tylko na hałasy ale i na coraz gorszy stan budynków w których mieszkają.

Dzielnica Chwarzna w Gdyni to obecnie jeden wielki plac budowy. Nie dość, że się rozbudowuje, to jeszcze w planach mowa o pracach drogowych przy Węźle Chwarzno. Będzie to niezwykle ważny element obwodnicy Gdyni. Wszystkie te działania z pewnością zaprocentują w przyszłości, jednak obecnie sprawiają niemałe kłopoty osobom, które mieszkają na osiedlu.

Z jednej strony to ogromne natężenie hałasu, jaki generują prace budowlane i remontowe. Mieszkańcy od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora muszą znosić hałas, który nie pozwala na regenerację i odpoczynek. Druga sprawa to pogarszający się stan budynków mieszkalnych, który pęka właśnie przez przeprowadzane roboty budowlane.

Mieszkańcy proszą więc o ekrany akustyczne, które z pewnością poprawiłyby stan budynku i jakość życia. Dodatkowo apelują o naprawę budynku, który może zagrażać w bezpośredni sposób zdrowiu i życiu mieszkańców. Miasto nie odniosło się jednoznacznie do tych próśb.