Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 17 w Gdyni odbywają praktyki w PWiK w Gdyni!

Wszystko zaczęło się od działań jednej z mam dzieci uczęszczających do ZSS nr 17. Urszula Kubicka-Formela zwróciła uwagę na fakt, że ucząca się młodzież, może w doskonały sposób wesprzeć prace instytucji państwowych i jeszcze do tego nauczyć się funkcjonować w społeczeństwie. Praktyki rozpoczęły się w PWiK już na początku marca.

Aby cały projekt ruszył, przede wszystkim była potrzebna zgoda dyrektor placówki, Jolanty Tomporowkskiej. Potem przyszła żmudna praca związana z uzgodnieniem wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących porozumienia z wybranymi placówkami publicznymi. Najbardziej otwarte na wspólne działania było Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjne z Gdyni, które swoją placówkę ma blisko zespołu szkół.

Jak w oficjalnych mediach wypowiada się rzecznik PEWIK, Anna Szpajer, współpraca między uczniami a pracownikami rozwija się doskonale. Młodzi ludzie czują się dobrze i komfortowo, ucząc się podstawowych zasad funkcjonowania przedsiębiorstwa i pomagając w prostych pracach administracyjnych.