Bezpłatne środki transportu publicznego na wybory parlamentarne w Trójmieście i okolicach

Po raz kolejny, w dniu wyborów parlamentarnych, mieszkańcy Gdyni, Gdańska i Sopotu a także Rumi, Redy, Kosakowa i Wejherowa będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bez ponoszenia żadnych kosztów. Tego dnia, tj. 15 października, komunikacja miejska otworzy swoje drzwi dla wszystkich, zapewniając możliwość dotarcia do lokali wyborczych.

Prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, podkreśla, że nieograniczony dostęp do transportu miejskiego to nie tylko sposób, by ułatwić obywatelom udział w głosowaniu. To również symboliczne uczczenie wartości demokracji i konstytucyjnego prawa do decydowania o własnej przyszłości. „Korzystajmy z tego prawa, cieszmy się nim – to dzień, na który pracowaliśmy 34 lata temu” – dodaje Szczurek.

Zwróćmy uwagę na fakt, że 15 października to data ważna dla polskiego społeczeństwa. W tym dniu mieszkańcy kraju będą mieć szansę oddać swoje głosy na kandydatów do Sejmu i Senatu w wyborach parlamentarnych 2023. Zgodnie z polskim prawem, uprawnienia do głosowania nabywa się w momencie osiągnięcia pełnoletności.