Zatrzymanie mężczyzny, który spowodował eksplozję gazu w mieszkaniu

W Gdyni doszło do zdarzenia, które mogło mieć tragiczne skutki. Policjanci z tego miasta zatrzymali mężczyznę w wieku 62 lat, odpowiedzialnego za wybuch instalacji gazowej w jego domu. Jego nieodpowiedzialne działania narażały na niebezpieczeństwo około 15 mieszkańców budynku położonego na ulicy Warszawskiej. W związku z tym, sąd postanowił nałożyć na niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Eksplozja gazowa oraz pożar wybuchły w mieszkaniu na drugim piętrze budynku przy ulicy Warszawskiej w Gdyni. Zdarzenie miało miejsce w ostatni czwartek rano. Jak wyjaśnia podkomisarz Jolanta Grunert, oficer prasowy gdyńskiej policji, 62-latek celowo zmienił konfigurację instalacji gazowej w swoim mieszkaniu, co doprowadziło do wybuchu i następnie pożaru.

Podkreśliła również, że przez swoje działania, ten mężczyzna zagroził życiu i zdrowiu około 15 osób mieszkańców tego samego budynku. Co więcej, podczas zatrzymania 62-latka, policja znalazła u niego substancje psychotropowe.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i umieścili go w policyjnej celi – poinformowała podkomisarz Grunert. W sobotę, na wniosek prokuratury, sąd postanowił zastosować wobec niego środek zapobiegawczy w postaci aresztu o długości 3 miesięcy.