Beach Tennis Trójmiasto: Sport nad morzem odzyskuje popularność w Gdyni

Zdrowy tryb życia, bliskość natury i łatwość dostępu sprawiają, że tenis plażowy staje się coraz bardziej popularny. Co więcej, z korzyścią dla zdrowia, sport ten jest szczególnie atrakcyjny ze względu na fakt, że odbywa się na świeżym powietrzu, najczęściej na plaży i pod jasnym słońcem. Bieganie po miękkim piasku nie tylko poprawia kondycję, ale także dodaje uroku tej dyscyplinie. Tenis plażowy staje się teraz jeszcze bardziej dostępny, zwłaszcza dzięki dynamicznemu rozwojowi klubu Beach Tennis Trójmiasto w Gdyni.

Ale jak zacząć przygodę z tą formą tenisa? Wystarczy znaleźć boisko o wymiarach takich jak te, na których odbywają się mecze siatkówki plażowej. W przeciwieństwie do tradycyjnego tenisa, gra deblowa zdobywa większe uznanie wśród miłośników tenisa plażowego. Jest to doskonały sposób na utrzymanie dobrej formy fizycznej i cieszenie się urokami aktywnego wypoczynku nad morzem. Zwłaszcza dla mieszkańców Trójmiasta, tenis plażowy staje się jedną z bardziej interesujących możliwości.

„Należy zacząć jak najszybciej, sezon plażowy bowiem dobiega końca. Na szczęście sprzęt do gry jest łatwo dostępny w większości dobrze zaopatrzonych sklepów sportowych. Praktycznie w każdym dużym mieście w Polsce istnieje klub, do którego można się zgłosić i bez problemu rozegrać kilka meczów. Można też skontaktować się bezpośrednio z federacją Beach Tennis Poland, która skieruje Cię do najbliższej osoby grającej w tenis plażowy. Jeśli ktoś ma doświadczenie w innych sportach rakietowych, potrzebuje tylko specjalnej rakiety, piłeczki i siatki zawieszonej na wysokości 1,70 metra,” wyjaśnia Adam Rapeła, trener reprezentacji Polski juniorów w tenisie plażowym.