Arka Gdynia ogłasza cztery nowe nabytki w jednym dniu

19 czerwca 2023 roku, Arka Gdynia poinformowała o pozyskaniu aż czterech nowych piłkarzy, którzy dołączają do szeregów żółto-niebieskich. Wśród nich są 28-letni bramkarz Paweł Lenarcik, 34-letni słowacki bramkarz Martin Chudy, 26-letni pomocnik defensywny Michał Borecki oraz 25-letni ofensywny pomocnik z Egiptu, Abdallah Hafez.

Klub z Gdyni przywitał w swoich szeregach zawodników z różnych środowisk piłkarskich, którzy mają różnorodne umiejętności i predyspozycje do gry na wielu pozycjach. Jednym z nich jest Paweł Lenarcik – 28-letni bramkarz, który związał się z Arką Gdynia na okres do 30 czerwca 2025 roku. Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim w 1995 roku, Lenarcik rozpoczął swoją przygodę z futbolem w młodzieżowych drużynach GKS-u Bełchatów.

Przez ponad siedem lat występów w barwach bełchatowskiego klubu, Paweł Lenarcik stawił czoła rywalom w 145 meczach, z których aż 52 zakończyły się czystym kontem na jego korzyść (łącznie w Fortuna 1 Lidze i eWinner 2 Lidze). Jego imponujące osiągnięcia zaowocowały transferem do Miedzi Legnica, gdzie wspólnie z drużyną awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej – Ekstraklasy. W czasie swojej przygody z Miedzią, Lenarcik wystąpił w 48 meczach, notując aż 24 czyste konta na swoim koncie. Wówczas bramkarz miał okazję pracować pod okiem nowo mianowanego trenera Arki Gdynia, Wojciecha Łobodzińskiego.