Zmiany w składzie Arki Gdynia latem 2023

Arka Gdynia ogłosiła, że trzech zawodników opuści klub wraz z końcem czerwca 2023 roku. Dotyczy to bramkarza Michała Molendę oraz ofensywnych graczy Omrana Haydaryego i Mateusza Żebrowskiego. Władze klubu podjęły decyzję o nieprzedłużaniu kontraktów z tymi piłkarzami. Dodatkowo, na stanowisku asystenta trenera Wojciecha Łobodzińskiego pojawił się 42-letni Tomasz Grzegorczyk.

Arka Gdynia wiązała spore nadzieje ze współpracą szczególnie z Omranem Haydarym i Mateuszem Żebrowskim. Haydary, mający 25 lat i reprezentujący Afganistan, został wypożyczony z Lechii Gdańsk na okres jednego roku, lecz nie udało mu się przebić do pierwszego składu. W barwach żółto-niebieskich rozegrał łącznie 30 spotkań (29 ligowych oraz jedno w ramach Fortuna Pucharu Polski), zdobywając dziewięć goli i zaliczając cztery asysty. Większość tych osiągnięć miał na koncie w rundzie jesiennej, natomiast wiosną udało mu się tylko zanotować jedną asystę. To wpłynęło na decyzję o niewspółpracowaniu z nim dłużej w Gdyni.

Jeśli chodzi o 28-letniego Mateusza Żebrowskiego, jego kontrakt z Arką został zawarty w sierpniu 2020 roku. W sumie wystąpił w 82 meczach, zdobywając 13 goli i dokładając do tego 10 asyst. W kontekście drugoligowych rozgrywek PKO Ekstraklasy, Żebrowski miał na swoim koncie 112 meczów, w trakcie których strzelił 14 bramek oraz zanotował 8 asyst. Niemniej jednak, ostatecznie nie przedłużono z nim umowy.