Akcja ratunkowa w Porcie Wojennym. Udane działanie Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR!

W sobotę, 1 lipca 2023 roku, służby ratunkowe przekazały optymistyczne informacje na zakończenie dnia. Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, podał do wiadomości publicznej sytuację, która miała miejsce wieczorem, tuż przed godziną 21. Wówczas to, w główkach Portu Wojennego w Helu, doszło do niebezpiecznego zdarzenia – mężczyzna wpadł do wody. Dzięki sprawnemu działaniu służb ratunkowych udało się go w porę uratować.

Krytyczny moment nastąpił około godziny 20:59, kiedy to Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie o mężczyźnie, który znalazł się w wodzie w obrębie główek portu Wojennego. Informację tę potwierdził Sebastian Kluska, zarządzający Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa SAR.

Conieco ze słów dyrektora Kluski wynika, że akcja ratunkowa została przeprowadzona błyskawicznie i skutecznie. Już 7 minut po otrzymaniu zgłoszenia, załoga statku „Sztorm”, należącego do MSPiR SAR, ruszyła na pomoc poszkodowanemu. Po upływie zaledwie kolejnych 4 minut, mężczyzna był już bezpieczny na pokładzie jednostki ratowniczej.