5 Miejsc, które warto zobaczyć w Gdyni, podczas wycieczki

Planujesz wycieczkę do Gdyni? Musisz wiedzieć, wówczas co warto w niej zobaczyć, ale i gdzie się udać na samym początku. Nie możesz nic ciekawego znaleźć? Sprawdź naszą listę inspiracji, które warto wpisać w swój plan wycieczki do tego miasta.

Gdynia — Miasto portowe

Gdynia jako miasto w Polsce jest, dość młode powstało, ono na wzgląd jego położenia nad morzem, dlatego również wykorzystywano je jako miasto portowe, które warto odwiedzić. Wycieczka śladami historii fascynacji miejsc tajemniczych, ale i wspaniałych chwil spędzonych w tym mieście.

Zanim zaplanujesz

Zanim zaplanujesz, swoją wycieczkę po Gdyni warto, wspomnieć, że to miasto jest mocno oblegane przez turystów, w okresie letnim przez morze, które ma i wiele innych zabytków, dlatego turystyka miasta jest bardzo znana. Niedaleko jest wiele innych równie ciekawych miejscowości nadmorskich, dlatego warto zastanowić się, czy przy okazji nie warto odwiedzić też np. Karwi – dowiedz się więcej o tej miejscowości tutaj: https://www.ekarwia.pl/. Dlatego zaplanuj swój wyjazd rodzinny z głową i poznaj nasze miejsca, które warto odwiedzić.

5 miejsc, sprawdź, co warto, zwiedzić!

Poznaj nasze 5 miejsc, które warto zwiedzić, podczas pobytu w Gdyni.

Miejsce 5. Akwarium Morskie

Jesteś fanem podwodnych zwierząt? To idealnie się składa. Mieszczące się akwarium właśnie w Gdyni jest jednym z największych w Polsce i Europie. Znajdziesz tam wiele gatunków ryb i innych zwierząt morskich, o których nawet nie miałeś pojęcia. Dlatego warto odwiedzić to miejsce.

Miejsce 4. Kamienna Góra

Kamienna Góra dość dobrze znane miejsce w Gdyni, ale i znane turystom i turystyce w mieście, ponieważ wiele osób przyjeżdżających do tego miasta właśnie udaje się na Kamienną Górę. Dostając, się na jej szczyt jesteś, w stanie zobaczyć całą infrastrukturę Gdyni i panoramę miasta!

Miejsce 3. Dar Pomorza

Dar Pomorza to statek, który nie popłynie, ale mieści się na nim muzeum, jeżeli lubisz odkrywać historię i poznawać wszystko, co z nią związane to wycieczka do tego statku mieszczącego się koło plaży w Gdyni będzie dla Ciebie idealnym miejscem.

Miejsce 2. Eksperyment

Eksperyment to centrum nauk, które również dobrze jest zwiedzić. Centrum nauk Eksperyment słynie właśnie z nauk ścisłych planetarnych, może to Ciebie zaciekawić a odwiedzenie tego miejsca będzie ciekawym doświadczeniem dla całej rodziny, dlatego warto je wpisać w plan wycieczki.

Miejsce 1. Klif Orłowski

Jeżeli właśnie będziesz przejeżdżać koło Orłowa, warto odwiedzić mało znany dla ludzi Klif orłowski, z pięknymi widokami na morze i plaże, cisza i spokój idealne miejsce na spacer przy zachodzie słońca, czy romantyczną kolację we dwojga!