38-latek z Gdyni zatrzymany za groźby karalne skierowane do dzieci

Strażnicy prawa z Komisariatu Policji w Gdyni – Chwarznie interweniowali w sprawie 38–letniego mężczyzny, który skierował groźby karalne pod adresem małoletnich. Wobec zatrzymanego postawiono zarzuty, a sąd zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego – tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Jeżeli zostanie uznany winnym, mężczyźnie może grozić kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ostrym narzędziem wymachiwał w stronę dzieci. Doszło jednak do jego zatrzymania. Czwartkowy dzień przyniósł zgłoszenie o mężczyźnie prezentującym agresywną postawę na terenie Witomina. Osoba ta zaczepiała nie tylko dzieci, ale również kobiety. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, jednak sprawca zdążył opuścić obszar zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna podążał za małoletnimi, machając nożem. W swojej pracy wykorzystali relacje świadków oraz wszelkie dostępne informacje w celu ustalenia tożsamości agresora. Jeden z policjantów rozpoznał go jako osobę bezdomną.

Patrolowanie rejonu służbowego i obserwacja terenu przyniosła rezultaty już następnego dnia. W piątek mundurowi dostrzegli 38-latka, go zatrzymali i dostarczyli do aresztu policyjnego.