zolnierz-pedofil

Żołnierz podejrzany o szantaże i posiadanie materiałów pedofilskich. Sprawę bada gdyńska prokuratura

W zeszły piątek odbyło się przesłuchanie zatrzymanego 39-latka, który podejrzany jest o posiadanie materiałów pedofilskich i wymuszenia internetowe. Sprawą zajmuje się Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Gdyni, a aresztowania dokonała Żandarmeria Wojskowa.

Podejrzany został skierowany na przesłuchanie 22 stycznia w Prokuraturze Rejonowej w Gdyni po tym, jak został aresztowany przez Żandarmerię Wojskową za szantaże internetowe i treści pedofilskie. Zatrzymany na terenie województwa mazowieckiego mężczyzna dopuścił się różnych cyberprzestępstw, którymi działał również na szkodę żołnierzy.

Podejrzany działał w cyberprzestrzeni od lat

Jak poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej – ppłk Artur Karpienko, funkcjonariusze aresztowali podejrzanego w trakcie popełniania przestępstwa. W jego mieszkaniu znaleziono sprzęt komputerowy i nośniki danych, na których gromadzone były treści pedofilskie.

Rzecznik prasowy dodał, że 39-latek przez lata wykorzystywał Internet do swoich niecnych planów, wykorzystując fałszywą lub skradzioną tożsamość. W ten sposób wymuszał, groził i wyłudzał, a przy okazji dopuszczał się innych przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy. Jednak, jak na tę chwilę, podejrzanemu już grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły możesz znaleźć na https://erawicz.pl.