Złe wiadomości ze stacji SKM Grabówek. Remont potrwa do końca września!

Chociaż remont stacji SKM Gdynia Grabówek rozpoczął się w ubiegłym roku, nie ma co liczyć na to, że skończy się przed wakacjami. Mimo zapewnień ze strony wykonawców, nie uda się skończyć remontu w zapowiadanym terminie. Kolejny, bardziej prawdopodobny czas to druga połowa września 2023 roku.

Zakres prowadzonych prac jest spory. Z jednej strony prace obejmują rozbiórkę starego budynku technicznego wraz z poczekalnią, z drugiej, rozbiórkę wyjść do Oksywia. Ponadto zaplanowano przesunięcie i przedłużenie peronu w kierunku Gdyni Głownej a także pochylnię z przejścia podziemnego. Ma to w znaczący sposób ułatwić przejazd osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej mobilności.

I właśnie ta pochylnia stała się największym problemem konstrukcyjnym w zakresie prac. Wykonawca napotkał na nieprzewidziane trudności związane z budową wejścia od strony miasta. Konieczne było wybranie innego rozwiązania konstrukcyjnego, które to w konsekwencji pochłonie więcej czasu. Mimo więc że stacja SKM Grabówek jest już dostępna dla pasażerów, to muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami.