Żeglarski weekend pełen gwiazd podczas Gdynia Sailing Days

Podczas ostatniego weekendu, festiwal Gdynia Sailing Days zgromadził na swoich akwenach całą gamę znakomitych żeglarzy. Medalistów olimpijskich, triumfatorów mistrzostw świata i Europy, zwycięzców regat Pucharu Świata, a także najbardziej obiecujących młodych talentów w żeglarstwie – to właśnie takie grono uczestników miało okazję rywalizować podczas tego wydarzenia.

Ten drugi tydzień imprezy Gdynia Sailing Days zakończył się potężnym, wprost gwiazdorskim finałem. Woda Zatoki Gdańskiej stała się areną rywalizacji drużyn biorących udział w Ekstraklasie Polskiej Ligi Żeglarskiej. Ale to nie wszystko, bowiem równocześnie rozgrywały się też Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski Załóg Wieloosobowych.

Ostatnie emocje tego żeglarskiego weekendu dostarczyli młodzi adepci sztuki żeglowania, starający się o zwycięstwo w Mistrzostwach Europy Juniorów w olimpijskiej klasie ILCA 6. Po serii eliminacyjnych regat, mogli oni zaprezentować swoje umiejętności na tle najlepszych zawodników z całego świata.