Zapowiedź ponownego konkursu dla klubów ekstraklasy w ramach „Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej”

Ministerstwo Sportu i Turystyki po raz drugi zdecydowało się na uruchomienie konkursu skierowanego do klubów ekstraklasy oraz I ligi. Jest to część szeroko zakrojonego projektu, znany pod nazwą „Program Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej”. W pierwszej edycji tego przedsięwzięcia do podziału było ponad 114 milionów złotych, z kolei w drugim odsłonie konkursu suma ta została zwiększona do 140 milionów złotych.

Pomimo możliwości uzyskania dodatkowego finansowania, Lechia Gdańsk nie wyraziła chęci uczestnictwa w konkursie, nie składając żadnego wniosku. Na próbę kontaktu ze strony ministerstwa, dotyczącą potencjalnej inwestycji w ośrodek w Bystrej, klub nie udzielił odpowiedzi. Z drugiej strony Arka Gdynia poprosiła o przesunięcie terminu lub zorganizowanie kolejnej edycji konkursu.

Arka Gdynia i Lechia Gdańsk – brak własnej infrastruktury piłkarskiej

Arka Gdynia i Lechia Gdańsk są dobrze znanymi klubami piłkarskimi, które od wielu lat działają jako prywatne spółki. Niestety, mimo upływu czasu żaden z nich nie posiada swojego dedykowanego ośrodka piłkarskiego, co jest nieco zaskakujące. Kluby te nadal korzystają z infrastruktury miejskiej, która stanowi ich główną bazę treningową.