Zaplanowana 26. edycja samochodowych rajdów Grand Prix Sopot-Gdynia

Przepełniony emocjami i rywalizacją weekend czeka nas podczas 26. odsłony rajdów samochodowych Grand Prix Sopot-Gdynia. W tym sportowym wydarzeniu uczestniczyć będzie niemal pół setki kierowców, gotowych wziąć udział w rywalizacji.

Wielbiciele motosportu z pewnością docenią fakt, że zawody odbywają się na szczególnie wymagającym terenie – mianowicie na krętej drodze górskiego odcinka, który łączy Sopot z Gdynią. Organizowany od 25 lat w Trójmieście rajd samochodowy, bez wątpienia jest jednym z najważniejszych punktów kalendarza fanów tej dyscypliny.

Podczas wydarzenia kierowcy będą mieli do pokonania trudną trasę o długości ponad 3 kilometrów, która składa się z aż 18 zawiłych zakrętów. Trasa ta posiada różnicę wzniesień wynoszącą 108 metrów. Przebiega ona przez ulicę Malczewskiego w Sopocie aż do granic Gdyni. Tym samym, 26. edycja Grand Prix Sopot – Gdynia stanowić będzie zarówno siódmą, jak i ósmą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rozpoczęcie wydarzenia przewidziane jest na dzisiaj (14 lipca), gdzie około godziny 14.30, w okolicach trójmiejskiej ErgoAreny, planowane są techniczne badania kontrolne pojazdów startujących w rajdzie.