Podziemny parking w Gdyni – wysokie ceny budzą kontrowersje

Zarządzający miastem Gdynia niedawno ujawnili, jak dużo mieszkańcy będą musieli zapłacić za korzystanie z nowo wybudowanego podziemnego parkingu, który jest obecnie przygotowywany do oficjalnego otwarcia. Zlokalizowany w głównym rejonie miasta, przy al. Piłsudskiego, parking ma na celu zarówno przyczynić się do ogólnej estetyki miejskiej, jak i rozwiązać problemy z parkowaniem, które są powszechne w centrum miasta. Jednakże, ujawnione stawki opłat za parkowanie już teraz wywołują wiele dyskusji i kontrowersji wśród mieszkańców.

Parking podziemny, oferujący miejsca dla 270 samochodów, jest częścią jednego z niewielu dużych projektów inwestycyjnych obecnie realizowanych przez samorząd Gdyni. Inwestycja dotyczy specyficznie trzeciego etapu aranżacji Parku Centralnego, znajdującego się nieopodal al. Piłsudskiego i ul. Świętojańskiej.

Planowany koszt tego przedsięwzięcia wynosi aż 63 miliony złotych. Prace nad tym projektem trwają już od poprzedniego roku. Warto zauważyć, że znaczna większość funduszy przeznaczonych na tę inwestycję została zużyta na budowę właśnie parkingu podziemnego.