Wzmacnianie Sił Zbrojnych RP: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni promuje 45 nowych oficerów

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej zasiliło 45 świeżo upieczonych oficerów. Ich ścieżka zawodowa zaczęła się od uroczystego ceremoniału, który odbył się w murach Akademii Marynarki Wojennej (AMW) w Gdyni.

Promocja oficerska w AMW stanowiła pamiętny moment, składający się z kilku etapów. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia na plac apelowy pododdziałów i pocztu sztandarowego uczelni. Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił rektor-komendanta tej jednostki akademickiej, kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht. Był to wyjątkowy moment dla wszystkich 45 absolwentów Studium Oficerskiego, którzy obecni byli na tej ceremonii.

Kolejnym niezwykle ważnym punktem uroczystości było mianowanie absolwentów na pierwszy stopień oficerski, czego dokonał Inspektor Marynarki Wojennej, wiceadmirał Jarosław Ziemiański. Od tamtego momentu wszyscy promowani absolwenci mogą oficjalnie nazywać się oficerami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Podporucznik Mateusz Szynder, jeden z absolwentów Studium oficerskiego AMW Gdynia, podzielił się swoimi emocjami po przeprowadzonej uroczystości: „Ceremonia była niesamowita, rodzice są wzruszeni. Jestem dumny, że mogłem ukończyć ten kurs. Na pewno będę miał w pamięci Akademię Marynarki Wojennej.”