Wyniki 12. edycji konkursu „Młodzi na start” ogłoszone podczas festiwalu Gdynia Design Days

Podczas sobotniego otwarcia festiwalu Gdynia Design Days, który rozpoczął się 1 lipca, publiczność oczekiwała z niecierpliwością na ogłoszenie wyników 12. edycji konkursu „Młodzi na start”. Organizatorzy konkursu, międzynarodowy magazyn o wnętrzach i dizajnie „ELLE Decoration”, ujawnili rezultaty w niedzielę. Hasło przewodnie tego roku, „Ślad”, było inspiracją dla młodych projektantów z całego kraju.

Martyna Pieróg, twórczyni gry planszowej „Wyprawa w Tatry”, zdobyła główną nagrodę w wysokości 20 tys. zł. Nagroda ta stanowi nie tylko znaczący zastrzyk finansowy, ale również zamieszczenie jej pracy w prestiżowym magazynie „ELLE Decoration”.

Konkurs „Młodzi na start” jest skierowany do studentów szkół artystycznych oraz kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym. Wielu młodych pasjonatów designu, zarówno indywidualnych jak i pracujących w nieformalnych grupach projektowych, widzi w nim szansę na rozpoczęcie swojej kariery w branży. Nie bez powodu, wielu laureatów poprzednich edycji to dzisiaj uznani projektanci. Każdej edycji towarzyszy inny motyw przewodni – tegorocznym była idea „Ślad”.