Wybory parlamentarne i referendum ogólnokrajowe na Pomorzu: wszystkie lokale wyborcze otwarte na czas

W niedzielę, 15 października 2023 r., o godzinie 7 nad ranem w województwie pomorskim nastąpiło oficjalne otwarcie punktów do głosowania. Wyborcy z okręgów gdańskiego oraz gdyńsko-słupskiego mogli zacząć oddawać swoje głosy zarówno w wyborach parlamentarnych, jak i w referendum ogólnokrajowym. Każdy z dostępnych punktów wyborczych był gotowy do przyjęcia wyborców, co zostało potwierdzone przez przedstawicieli odpowiednich instytucji.

Informację o pełnej gotowości punktów wyborczych przekazał dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Słupsku, Witold Niemkowicz. Wszystkie lokale były otwarte na czas, umożliwiając mieszkańcom regionu swobodne oddanie głosu od pierwszych godzin porannych. To samo dotyczyło punktów wyborczych na terenie okręgu gdańskiego – faktem tym podzielił się z PAP sztab lokalnej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Na terenie województwa pomorskiego, wybory parlamentarne obejmowały dwa okręgi: gdański (numer 25) oraz gdyńsko-słupski (numer 26). Dodatkowo, głosowanie do Senatu odbyło się w sześciu okręgach: 62, 63, 64, 65, 66 i 67. W ramach wyborów do Sejmu, mieszkańcy okręgu gdyńsko-słupskiego mieli za zadanie wybrać 14 posłów, natomiast w okręgu gdańskim elektorat decydował o 12 mandatach.

W tym dniu Polacy mieli możliwość oddania głosu na swoich kandydatów na 460 miejsc w Sejmie i 100 miejsc w Senacie. Dodatkowo, tego samego dnia odbywało się również referendum ogólnokrajowe. Cisza wyborcza i referendalna miała trwać aż do zakończenia głosowania o godzinie 21.