Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, zdecydował się na reelekcję zamiast startu w wyborach parlamentarnych

Wojciech Szczurek, obecny prezydent miasta Gdynia, za pośrednictwem swojego konta na Twitterze (X), jasno wyraził swoje intencje polityczne. Wykluczył możliwość rywalizacji w nadchodzących wyborach na szczeblu krajowym, skupiając się zamiast tego na dalszym prowadzeniu swojego miasta. Pragnie ponownie zdobyć fotel prezydenta Gdyni w lokalnych wyborach samorządowych, które odbędą się w przyszłym roku.

Prezydent Szczurek odniósł się do plotek sugerujących jego potencjalną kandydaturę w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Stwierdził, że zamiast angażować się w krajowy obszar polityki, preferuje kontynuację swojej służby dla miasta Gdynia. Potwierdził swoje plany dotyczące przyszłorocznej próby zdobycia kolejnej kadencji jako prezydent miasta.

Wyrażając swoje zamiary na platformie Twitter (X), Szczurek podkreślił silne więzi z miastem Gdynia, mówiąc: „Moją partią od zawsze była Gdynia”. Dodał, że pomimo otrzymanych propozycji startu do parlamentu, wybrał drogę reelekcji na stanowisko prezydenta Gdynii. Na koniec podkreślił swoje wsparcie dla doświadczonych samorządowców ubiegających się o miejsca w Sejmie i Senacie.