Wielkie obchody 100-lecia Gdyni: mieszkańcy zdecydują o programie święta

Za zaledwie dwa lata, nasza piękna Gdynia będzie obchodzić stuletni jubileusz swojego istnienia. Jubileusz ten to kuźnia wspólnych emocji i okazja do społecznej celebracji. Ważne jest, że to nie byle jakie święto, lecz uroczystość każdego mieszkańca naszego miasta. Prezydent Wojciech Szczurek podczas specjalnego briefingu powiedział, że to właśnie gdynianie będą mieć decydujący głos w kształtowaniu programu tych obchodów. Dodatkowo, na realizację miejscowych projektów związanych z owym jubileuszem, zostanie przeznaczone dwa miliony złotych z Budżetu Obywatelskiego.

Huczne i długotrwałe świętowanie stulecia Gdyni jest już na horyzoncie. Prace związane z organizacją tego wyjątkowego jubileuszu rozpoczęły się pełną parą. Najważniejsze jest jednak to, że ostateczny kształt obchodów wyznaczą sami mieszkańcy miasta.

Prezydent Wojciech Szczurek podkreślał, jak wyjątkowe jest nasze miasto. Gdy tylko zaczynało powstawać, spełniało aspiracje całego narodu. Wyróżniające się zaangażowanie i niezwykłość ludzi, którzy go budowali, czerpało siłę właśnie ze wspólnotowości. Ta siła sprawiła, że Gdynia zawsze rosła w siłę, co roku stając się jeszcze piękniejsza, lepsza i bardziej przyjazna. Dlatego prezydent Szczurek zaprasza mieszkańców do wspólnego planowania obchodów stulecia miasta.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, miasto zorganizuje największe w swojej historii konsultacje społeczne dotyczące obchodów 100-lecia Gdyni. Konsultacje ruszą już 1 lutego, a przeprowadzane będą zarówno online jak i stacjonarnie (w Przystaniach, bibliotekach, punkcie informacyjnym Urzędu Miasta Gdyni oraz Centrum Obsługi Mieszkańców). W ramach ankiety będzie można wybrać gotowe propozycje, ale również zgłosić własne pomysły.