Walentynkowy nastrój w Gdyni – obchody święta zakochanych w mieście

Choć dla niektórych Walentynki, czyli święto miłości przeniesione z zachodu na nasz słowiański teren, wciąż budzą mieszane uczucia, to większość społeczeństwa uznaje je za pozytywne. W otoczeniu surowej zimy, nagle pojawia się ciepło i serdeczność, a przede wszystkim pamięć o ukochanych osobach oraz gesty pełne miłości. Tak właśnie wyglądają Walentynki w Gdyni i gorąco zapraszamy do ich wspólnego świętowania.

Poza tradycyjnymi wyznaniami miłości i podarunkami, Gdyńskie instytucje kulturalne przygotowały szereg atrakcji z okazji Walentynek. Biblioteki, przystanie oraz Muzeum Miasta Gdyni zachęcają do wzięcia udziału w walentynkowych wydarzeniach. Centrum Samopomocy w Gdyni przypomina także, że św. Walenty jest patronem nie tylko zakochanych, ale również osób cierpiących na zaburzenia psychiczne. Z tej okazji proponuje aktywny udział w inicjatywie „Róża od św. Walentego”.

Biblioteka Śródmieście organizuje akcję „Książkowe love”, która polega na wybraniu najbardziej romantycznej książki, jaką czytaliśmy w Bibliotece Gdynia. W jaki sposób możemy wziąć udział? Wewnątrz Biblioteki Śródmieście (ul. Władysława IV 7-15) została ustawiona „skrzynka pocztowa”. Wystarczy wpisać swoją propozycję i wrzucić do skrzynki. Nie zapomnijmy również o numerze naszej karty do kultury na zgłoszeniu. Na szczęśliwca, który zostanie wylosowany, czeka nagroda – książka.

Do udziału w warsztatach „Walentynkowy kolaż” zaprasza natomiast Biblioteka Chylonia (ul. Opata Hackiego 33). Czytelnicy, którzy ukończyli 7 lat, mogą 12 lutego o godzinie 14:00 nauczyć się jak twórczo wyrazić swoje uczucia poprzez stworzenie unikalnej kartki walentynkowej.