Wakacyjne patrole strażników miejskich z Gdyni od teraz będą realizowane na rowerach

W nadchodzącym okresie letnim, strażnicy miejscy z Gdyni zdecydowali się na zmianę środków transportu – opuszczają swoje samochody i przerzucają się na jednoślady. Pomysł polega na wprowadzeniu sezonowych patroli korzystających z rowerów i hulajnóg.

Do realizacji tego planu zostanie wykorzystany niewielki tabor maszyn, którym dysponuje gdyńska jednostka. W jego skład wchodzą: dwa rowery elektryczne, sześć tradycyjnych oraz dwie hulajnogi.

Kamil Zdunek, reprezentant gdyńskiej straży miejskiej, podkreśla, że celem tej inicjatywy jest podniesienie mobilności jednostki. Chodzi o to, aby funkcjonariusze mogli efektywnie docierać do obszarów, które są trudno dostępne dla patrolu zmotoryzowanego. Jak wynika z dotychczasowego doświadczenia, te rejony wymagają szczególnej uwagi i nadzoru ze strony straży miejskiej.

Zdunek dodaje również, że patrole rowerowe będą przede wszystkim skupiały się na obszarach centralnych części miasta, takich jak Park Centralny czy Bulwar Nadmorski. Nie zabraknie ich także w Orłowie i Babich Dołach. Mają one na celu kontrolę przestrzegania m.in. zakazów spożywania alkoholu oraz utrzymanie porządku publicznego. Dodatkowo, będą monitorować stan infrastruktury miejskiej – zarówno rowerowej, pieszej, jak i drogowej.