Unikalne ślubowanie pierwszoklasistów na pokładzie Daru Pomorza w Gdyni

Gdyńska Szkoła Podstawowa nr 51 wypracowała niepowtarzalny rytuał dla swoich najmłodszych uczniów, którzy zaczynają edukacyjną podróż. Tradycyjnie, 50 pierwszoklasistów składało swoje ślubowanie na znanej jednostce pływającej, Darze Pomorza. Wśród uczestników tego niecodziennego wydarzenia były łzy poruszenia, ogromna duma rodziców i bezgraniczna euforia młodych studentów.

Chociaż większość pierwszaków w Gdyni już złożyło swoje ślubowanie, ci z Szkoły Podstawowej nr 51 im. Noblistów Polskich na pewno zapamiętają swoje do końca życia.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, podkreślił oryginalność miejsca, mówiąc: „W Gdyni realizowanych jest wiele projektów autorskich, jednym z nich jest kształtowanie na podstawie tradycji morskich”. Kontynuował, twierdząc, że młodzież z „miasta marzeń i morza” ma możliwość zgłębiania umiejętności żeglarskich od najmłodszych lat szkolnych. Mogą to robić pod okiem doświadczonych mentorów, ciesząc się jednocześnie dobrą zabawą i rozwijając swoje sportowe zamiłowania. Wszystko dzięki doskonałej lokalizacji i infrastrukturze Gdyni, która sprzyja realizacji projektów tego typu.

W Szkole Podstawowej nr 51 działa nawet specjalna klasa sportowa o profilu żeglarskim. Jedna z klas pierwszych, które przystąpiły do ślubowania, będzie realizować żeglarski projekt.