Unijne fundusze dla modernizacji linii kolejowej 202

Projekt modernizacji linii kolejowej numer 202 na trasie Gdynia Chylonia – Kobylnica koło Słupska, który przez długie lata był zaniedbywany, otrzymał niedawno wsparcie finansowe ze strony Unii Europejskiej. Pomoc ta pochodzi z Funduszu Spójności, choć kwoty przyznane na ten cel nie są tak duże, jak mogłoby się wydawać patrząc na rozmiar przedsięwzięcia.

Marta Angrocka-Krawczyk, reprezentująca wydział prasy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, podała do wiadomości „Rynku Kolejowego”, że Komisja Europejska zdecydowała się w dniu 3 października przyznać na omawianą inwestycję ponad 61 milionów euro z Funduszu Spójności przeznaczonego na lata 2014-2020. Głównym celem tych środków jest właśnie planowana modernizacja wspomnianej linii kolejowej.

Niestety, mimo że modernizacja linii kolejowej 202 powinna być już zakończona, to prace nawet jeszcze nie ruszyły. Pieniądze, które miały zostać przeznaczone na ten cel, zostały przesunięte na inne, kosztowne projekty związane z modernizacją linii i bocznic kolejowych prowadzących do polskich portów morskich.