Rafał Siemaszko: Z piłkarza do aspirującego polityka

W przeszłości znany z rozgrywek w takich klubach piłkarskich jak Arka Gdynia, Orkan Rumia czy Gryf Wejherowo, Rafał Siemaszko teraz zmierza do zdobycia miejsca w polskim parlamencie. W poniedziałek 2 października, w mieście Rumia, odbyło się spotkanie wyborcze, podczas którego Siemaszko został oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na posła w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Głosząc swoje przesłanie podczas spotkania z wyborcami, które miało miejsce w jednym z rumskich hoteli, Siemaszko opowiedział o swojej niedzielnej obecności na Marszu Miliona Serc w stolicy kraju. Podkreślił, że podczas marszu miał okazję spotkać setki tysięcy ludzi pełnych radości i entuzjazmu, którzy pragną wolności i są zmęczeni podzielonym społeczeństwem. Wyraził solidarność z tym przesłaniem i dodał, że on sam również pragnie dla Polski stabilności, radości oraz odwagi.

Dla niego kluczowe jest, aby państwo troszczyło się o swoich obywateli i każdy region kraju. Rafał Siemaszko będzie startował z listy Koalicji Obywatelskiej PO .N iPL Zieloni.