Tragiczny wypadek na torach kolejowych w Łebie

Policjanci z Lęborka zostali wezwani na miejsce tragicznego zdarzenia, które miało miejsce pod koniec lipca. W wyniku zdarzenia nastolatek, który pod wpływem alkoholu leżał przy torach kolejowych w Łebie, został potrącony przez pociąg. Młody mężczyzna, mający zaledwie 19 lat i będący mieszkańcem powiatu bytowskiego, doznał poważnych obrażeń i musiał zostać przetransportowany do szpitala.

W niedzielne poranne godziny, dokładnie o 7:30 (30 lipca), dyżurny miejscowej komendy policji otrzymał zgłoszenie o wypadku na terenie dworca PKP w Łebie. Według zapisków policji, 19-latek, będąc w stanie nietrzeźwości, leżał na torach, gdzie nastąpiło do potrącenia przez nadjeżdżający pociąg relacji Gdynia – Łeba.

– Badanie wykazało, że młodzieniec miał prawie dwa promile alkoholu we krwi. Został przewieziony do szpitala po tym jak odniósł uraz klatki piersiowej. Ślady i dowody zabezpieczane są przez naszych techników kryminalistycznych w celu dokładnej analizy – mówi st. asp. Marta Szałkowska, pracownik Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Lęborska policja apeluje do wszystkich o ostrożność i odpowiedzialne zachowanie na obszarach kolejowych. Szczególnie ważne jest pilnowanie osób pijanych, które mogą nieświadomie narażać swoje zdrowie lub życie.