Tornike Gaprindaszwili dołącza do Arki Gdynia na wypożyczeniu z Zagłębia Lubin

26-letni gruziński piłkarz, Tornike Gaprindaszwili, obecnie związany jest z Arką Gdynia na podstawie umowy wypożyczenia z Zagłębia Lubin. Ta transakcja potrwa do końca bieżącego sezonu, co sprawia, że gruziński skrzydłowy stanie się istotnym elementem drużyny z Gdyni. W klubie podkreślają, że Gaprindaszwili to zawodnik charakteryzujący się dynamicznym stylem gry i doskonałą techniką piłkarską.

Gaprindaszwili urodził się w Tbilisi i to tam rozpoczął swoją piłkarską karierę w lokalnych klubach. Pierwsze doświadczenie ze zdobywaniem bramek na poziomie ekstraklasy zdobył w sezonie 2018/19, kiedy to reprezentował barwy Dynama Batumi. Występował tam przez 3,5 roku, podczas których rozegrał 89 meczów. W swoim dorobku ma 15 goli i 10 asyst realizowanych dla tego gruzińskiego klubu.

Gaprindaszwili był zawodnikiem Zagłębia Lubin od stycznia 2021 roku do czerwca 2022. W tym czasie grał razem z Ołeksandrem Azackim, obecnym obrońcą Arki Gdynia. W lecie 2022 roku gruziński skrzydłowy zawitał do Polski, dołączając do drużyny Zagłębia Lubin. Przez okres 1,5 roku wystąpił w 30 spotkaniach dla „Miedziowych”, strzelając trzy gole, w tym jeden gol w pięciu meczach aktualnego sezonu.

Gaprindaszwili ma także na swoim koncie siedem występów w drugoligowych rezerwach, podczas których zdobył trzy bramki – dwa gole zapisał na swoje konto w czterech meczach bieżącego sezonu.