To już pewne. Arka Gdynia zostaje w pierwszej lidze!

Chociaż piłkarze Arki Gdynia w ostatnim meczu grali niezwykle zacięcie, to jednak nie zdołali sobie wywalczyć miejsca w rozgrywkach barażowych decydujących o awansie do ekstraklasy. W meczu w Bruk-Bet Termalicą przegrali 1:2. Ostatecznie kończą rozgrywki na ósmym miejscu.

Nawet najwierniejsi kibice Arki Gdynia nie mieli większych złudzeń odnośnie obecnego sezonu. Zespół grał na poziomie średnim i niewielu wierzyło, że uda im się wywalczyć awans do strefy barażowej pozwalającej na walkę o miejsce w ekstraklasie. Co więcej, piłkarze nie mogli liczyć tylko na własne umiejętności, ale i na to co będzie rozgrywało się na meczach innych zespołów.

Nadzieję dał strzelony już w 4 minucie gol Arki, jednak już w 28 minucie, po rzucie karnym, Termalica wyrównała. Dodatkowo na innych stadionach działo się bardzo dużo, a bramki sypały się jak z rękawa. W konsekwencji zespół zakończył rozgrywki w rundzie wiosennej na ósmym miejscu. To już czwarty sezon z rzędu, kiedy zespół nie może dostać się do rozgrywek w ekstraklasie.