Szlakiem nadmorskiego modernizmu, czyli dlaczego Gdynia przyciąga turystów?

Gdynia była dawniej niewielką rybacką miejscowością zupełnie nie przypominającą jej w dzisiejszym kształcie. Obecnie to modny i nowoczesny kurort i miasto pełne turystycznych atrakcji. W niczym nie ujmuje stolicy Pomorza czy słynnemu molu w Sopocie. To co najbardziej wyróżnia Gdynię, to jej modernistyczna architektura, ale także ogromne tereny zielone. Jak zwiedzić to miasto, aby zobaczyć jego najważniejsze zakątki?

Gdynia turystycznie – co warto zobaczyć?

Pierwsze co przychodzi na myśl, do spacery licznymi nadmorskimi trasami, które rozciągają się choćby między Gdynią a Sopotem. Takie popołudnie to idealny moment, aby podziwiać malownicze krajobrazy, ale przy okazji gdyńską architekturę w duchu modernizmu. W krajobrazie Gdyni dominują także pagórki lasy i piaszczyste, rozłożyste plaże. Wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat, którego warto zasmakować. Oto kilka punktów, w które warto się następnie udać.

Muzeum Marynarki Wojennej

To gratka dla tych, którzy interesują się historią tej formacji. Zorganizowano tutaj wystawy, które przenoszą gości w wyjątkowy świat legendarnych żaglowców i historycznego uzbrojenia okrętowego.

Skwer Kościuszki

To chyba najbardziej znana ulica w mieście, na którą chętnie zaglądają zarówno mieszkańcy, jak i goście Gdyni. Przy nabrzeżu można podziwiać statki i okręty, a wśród nich najsłynniejszy – Dar Pomorza. W okresie wakacyjnym odbywa się tu szereg wydarzeń muzycznych i kulturalnych.

Południowe molo

Skwer Kościuszki wieńczy Molo Południowe o długości 600 metrów. Stąd najlepiej widać wspomniany Dar Pomorza, Akwarium Gdyńskie czy ORP Błyskawicę.

Jak najlepiej zwiedzać Gdynię?

Trasę turystyczną po mieście warto zaplanować z wyprzedzeniem, ponieważ Gdynia jest dość rozległa, a zabudowania miejskie przeplatają się tutaj z terenami zielonymi. Jeżeli nie jesteś zmotoryzowany, najlepiej wypożyczyć auto na miejscu. Taką możliwość daje zarówno sama Gdynia, ale także pobliski Gdańsk. Wypożyczalnia samochodów w Trójmieście pozwala na wynajem pojazdu na minuty, godziny, a nawet doby. W ten sposób zyskujesz szansę, aby zwiedzić Gdynię, ale także okolice w wygodny i szybki sposób.