Szlak Kaszubski: co warto zobaczyć?

Kaszuby kuszą pięknym krajobrazem, wspaniałą przyrodą oraz miejscowościami, w których wciąż można spotkać się z kaszubską kulturą. Gdzie warto się wybrać w trakcie wycieczki po tej części kraju? W odkrywaniu piękna tej krainy pomoże nam Szlak Kaszubski – ciekawa trasa turystyczna, na którą warto postawić.

Szlak Kaszubski w pigułce

Szlak Kaszubski to idealna oferta dla tych, którym marzą się niezapomniane wycieczki po Pojezierzu Kaszubskim. Wędrówka po tej trasie turystycznej to szansa na zapoznanie się z najpiękniejszymi skrawkami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, a jednocześnie możliwość odwiedzenia tych miejscowości, na terenie których wciąż żywa jest kaszubska tradycja. Jakie atrakcje na Szlaku Kaszubskim zasługują na szczególne wyróżnienie?

Szlak Kaszubski i jego atrakcje

Na Szlaku Kaszubskim nie brak miejsc ciekawych, w których warto się zatrzymać na dużej. Jedną z najciekawszych miejscowości w tej części kraju są Kartuzy, znane z XIV-wiecznej kolegiaty oraz pełnego ciekawych zbiorów Muzeum Kaszubskiego. Ponadto warto odwiedzić Dwór Wybickich w Sikorzynie. Inną miejscowością do której warto zajrzeć, jest Chmielno. To jeden z najważniejszych ośrodków kaszubskiej ceramiki, na terenie którego największą atrakcją jest pracownia rodziny Nelców. Gdzie jeszcze warto się zatrzymać? We Wdzydzach, które znane są z najstarszego parku etnograficznego na ziemiach polskich. Kto znajdzie tanie noclegi w tej miejscowości, ten będzie mógł dodatkowo nacieszyć się wypoczynkiem nad pięknym jeziorem Wdzydze oraz urządzać wycieczki po pobliskim parku krajobrazowym. Jedno jest pewne – w tej części kraju nuda nikomu nie grozi, a wędrówki po pięknej okolicy będą dla każdego z nas wspaniałą przygodą.