Skutki wichury, która przeszła nad Trójmiastem

Dnia 13 października wszyscy mieszkańcy Trójmiasta oraz całego Pomorza za pomocą informacji tekstowej SMS otrzymali ostrzeżenia dotyczące możliwości wystąpienia bardzo silnych wiatrów. Ostrzeżenie zostało wysłane dzięki Rządowemu Centrum Bezpieczeństwa.

Okazało się, że prognozy synoptyków się sprawdziły, ponieważ wiatr w tym rejonie wiał z prędkością nawet do 95 km/h.

Oprócz wiatru wystąpiły również silne opady deszczu, które miejscami spowodowały podtopienia.

Podjęto również dodatkowe środki mające na celu uchronienie mieszkańców przed możliwymi skutkami niezwykle trudnych warunków atmosferycznych. Wśród nich wyróżnić możemy zamknięcie wejścia na ostrogę molo w Sopocie. Molo zostało zamknięte z uwagi na bezpieczeństwo spacerowiczów.

Mimo braku poszkodowanych sytuacja jest niezwykle trudna. Skutki wichury to ponad 110 interwencji strażaków, co daje ogromną liczbę, biorąc pod uwagę fakt, że liczba ta określa interwencje, które miały miejsce od godziny 21 we wtorek do godzin dopołudniowych w środę.

Na szczęście nie odnotowano ofiar wśród mieszkańców, a interwencje dotyczyły głównie powalonych na drogę drzew. To właśnie one w niektórych rejonach Pomorza kompletnie sparaliżowały ruch drogowy.

Okoliczne władze wystosowały apel do mieszkańców, w którym proszą o przełożenie wizyt na cmentarzach i w innych zalesionych miejscach na inny termin. Dla bezpieczeństwa własnego mienia posiadacze samochodów, którzy pozostawili auto w pobliżu drzew, proszeni są o ich przestawienie w inne miejsce.