Rozpoczęcie Ligi Narodów na Stadionie Miejskim w Gdyni

26 września bieżącego roku, na boisku Stadionu Miejskiego w Gdyni, kobieca drużyna piłkarska Polski rozegra swój inauguracyjny mecz w pierwszej edycji Ligi Narodów. O godzinie 18:00, nasza reprezentacja stawi czoło rywalizacji z drużyną Ukrainy.

Stadion Miejski w Gdyni ma za sobą historię goszczenia naszej kobiecej kadry narodowej. W kwietniu 2022 roku, na murawie stadionu znajdującego się przy ulicy Olimpijskiej, Polki zdecydowanie pokonały Armenię 12:0. Ten imponujący wynik został odnotowany jako najwyższe zwycięstwo naszej kobiecej reprezentacji w eliminacjach.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, dumnie podkreśla, że miasto to już nie raz gościło czołowe postacie sportu różnych dyscyplin. Szczurek jest przekonany o tym, że zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy czują się w Gdyni wyjątkowo dobrze. Nadchodzący mecz Polska-Ukraina budzi podwójną radość – z jednej strony ze względu na rywalizacje sportową, z drugiej zaś strony, ze względu na atmosferę, która z pewnością będzie towarzyszyć temu wydarzeniu. Prezydent ma nadzieję na liczne wsparcie kibiców zarówno z Polski, jak i z Ukrainy.

Ołeksandr Płodysty, konsul generalny Ukrainy w Gdańsku, również wyraża swoje zadowolenie z tego spotkania. Płodysty docenia gościnność Gdyni i całego Pomorza, a nadchodzący mecz uważa za doskonałą okazję do wywołania pozytywnych emocji i integracji na trybunach między polskimi a ukraińskimi kibicami. Konsul przewiduje, że ten mecz stanie się prawdziwym świętem, nie tylko dla fanów piłki nożnej.