Przemysław Olczyk, przedsiębiorca i działacz Ruchu Narodowego, ogłasza kandydowanie na prezydenta Gdyni

Do wyścigu o fotel prezydencki Gdyni dołączył Przemysław Olczyk, który staje się tym samym piątym kandydatem chętnym do objęcia tego stanowiska. Olczyk to osoba znana w świecie biznesu jako przedsiębiorca, a także działacz na polu politycznym, reprezentujący Ruch Narodowy. Kandydat ten wyraża głębokie przekonanie o konieczności zmian dla miasta, które jego zdaniem, popadło w stagnację i wymaga nowego bodźca rozwojowego.

Olczyk swoją kandydaturę motywuje potrzebą transformacji dla Gdyni. Wyznaje on wiarę w to, że miasto wymaga nowego przywództwa i lidera, który z sukcesem poradzi sobie z wyzwaniami stojącymi przed Gdynią. Jest przekonany o tym, że jako prezydent jest w stanie przeprowadzić niezbędne zmiany, które odmienią oblicze miasta i sprawią, że będzie ono znów tym, czym powinno być – miastem z morza i marzeń.

Przemysław Olczyk związany jest z komitetem Konfederaci, Bezpartyjni oraz Polska Jest Jedna dla Pomorza. Jego ambicją jest dotarcie do drugiej tury wyborów, co wiąże z przekonaniem o zmęczeniu obecną władzą ze strony mieszkańców Gdyni.

Kandydat ujawnia, że w jego przekonaniu formuła rządzenia miastem, która była stosowana do tej pory, wygasła. Z tego powodu środowisko, którego jest przedstawicielem, postanowiło wystawić go jako kandydata na prezydenta. Wierzy on w to, że dojdzie do drugiej tury wyborów i że reelekcja obecnego prezydenta jest niepewna. Olczyk zapowiada walkę o jak najlepszy wynik.