Przemiana władzy: Łukasz Kobus kończy pracę w Urzędzie Miejskim Słupska, aby rozpocząć nową drogę w Gdyni

Zmiany administracyjne są na horyzoncie, ponieważ Łukasz Kobus, który do tej pory pełnił funkcję sekretarza Urzędu Miejskiego w Słupsku, zakończył swoje obowiązki w ratuszu i przygotowuje się do podjęcia podobnej roli w Urzędzie Miejskim w Gdyni. To ogłoszenie oznacza nowy rozdział dla Gdyni, która będzie miała nowego sekretarza miasta od pierwszego czerwca.

Kobus jest świadomy, że przeprowadzka do Gdyni wiąże się z wieloma wyzwaniami. Przyznaje, że czeka go mnóstwo pracy po przybyciu do nowego miasta. Wskazuje na to, że wyborcy w najnowszych wyborach samorządowych wyraźnie domagali się znaczących zmian w funkcjonowaniu urzędu miejskiego.

Po swoim odejściu, Kobus pozostawia Urząd Miejski w Słupsku w stanie bardzo dobrym. Wyjaśnia jednak, że istnieje ważna kwestia, którą nadzorował osobiście jako przedstawiciel prezydenta: poszerzenie granic miasta. Powierza tę sprawę swojemu następcy, który będzie musiał ją kontynuować.

Władze Słupska nie podjęły jeszcze decyzji, kto przejmie obowiązki po Kobusie na stanowisku sekretarza. Wciąż możliwe jest przeprowadzenie konkursu na to stanowisko w najbliższej przyszłości.