Przemiana placu zabaw przy ulicy Miłej w Gdyni

Park dla dzieci, usytuowany przy ulicy Miłej, przeszedł całkowite odnowienie. Mieszkańcy mogą teraz korzystać z nowo zainstalowanego sprzętu do zabawy, cieszyć się bezpieczną powierzchnią parku oraz detalami małej architektury.

Marek Łucyk, Wiceprezydent Gdyni ds. Rozwoju, podkreśla, że jest to następna realizacja inwestycyjna w Gdyni, która została podjęta na wniosek mieszkańców. Szczególnie interesującym elementem tej inwestycji jest jej finansowanie – środki na prace budowlane pochodziły z Budżetu Obywatelskiego, a sam pomysł na projekt został opracowany dzięki funduszom Rady Dzielnicy Mały Kack, jako część ich działań inwestycyjno-remontowych.

Projekt obejmował renowację placu zabaw oraz siłowni na świeżym powietrzu przy ulicy Miłej. Prace skupiały się na stworzeniu nawierzchni, instalacji nowych urządzeń do zabawy i modyfikacji istniejących elementów siłowni zewnętrznej. W ramach tego projektu na terenie przy ulicy Miłej zainstalowano również elementy małej architektury.

Bartosz Bartoszewicz, Wiceprezydent Gdyni ds. Jakości Życia, podkreśla, że ta inwestycja jest wynikiem zaangażowania mieszkańców okolicy, którzy zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego i później na niego głosowali. Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy, udało się zrealizować ten projekt. Końcowy efekt, który już dzisiaj możemy podziwiać, przyniesie radość zarówno młodszym, jak i starszym mieszkańcom Gdyni.

W ramach realizacji projektu na terenie przy ulicy Miłej zamontowano takie urządzenia jak: huśtawkę z siedziskiem, huśtawkę wagową, huśtawkę „bocianie gniazdo”, piaskownicę, dwa zestawy zabawowe, trampolinę oraz bujak sprężynowy z linarium. Ponadto wybudowano ogrodzenie z bramką oraz syntetyczną nawierzchnię. Na obszarze rekreacyjnym pojawiły się też elementy małej architektury – ławki z podłokietnikami, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz tablice z regulaminem.