Poznaj tajemnice Gdyni: młodzi mieszkańcy miasta stawiają czoła wyzwaniu w konkursie wiedzy o mieście

Finaliści, biorący udział w konkursie dotyczącym wiedzy o mieście Gdynia, zasługują na uznanie za ogrom swojej wiedzy. Było ich łącznie 22, a reprezentowali zarówno szkoły podstawowe jak i ponadpodstawowe. Musieli odpowiedzieć na pytania związane z historią, topografią Gdyni, a także postaciami historycznymi mającymi znaczenie dla lokalnej społeczności oraz zabytkami, które można zobaczyć w mieście.

Czy znałbyś odpowiedź na pytanie o to, który z polskich królów był posiadaczem Kolibek? Czy wiesz kiedy Miejskie Hale Targowe rozpoczęły swoją działalność? Czy potrafiłbyś określić rok, kiedy na „Darze Młodzieży” po raz pierwszy podniesiono banderę? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedzi musieli znaleźć uczestnicy Konkursu Wiedzy o Gdyni.

Decydujące starcie miało miejsce 22 marca w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, konkretnie w jego sali konferencyjnej. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę na temat Gdyni i jej sekretów przed rówieśnikami i nauczycielami. Organizatorzy podkreślali, że głównym celem konkursu jest motywowanie młodych ludzi do poznawania uroków swojego miasta.

Organizatorem konkursu jest Biuro Rady Miasta już od wielu lat, a patronuje mu przewodnicząca Rady Miasta Gdyni – Joanna Zielińska. Dwa miesiące wcześniej, uczniowie z gdyńskich szkół stanęli do rywalizacji w pierwszym etapie zmagań. W jego wyniku wyłoniono 22 finalistów – 10 z nich to uczniowie szkół ponadpodstawowych, a pozostałych 12 to reprezentanci szkół podstawowych.