Poszukiwany na liście Interpolu za morderstwo, został schwytany po dokonaniu kradzieży w Gdyni

42-letni obywatel Gruzji, który figurował na liście poszukiwań Interpolu, został zatrzymany przez stróżów prawa z komisariatu policji w Chyloni w Gdyni. Funkcjonariusze przybyli do lokalnego sklepu, gdzie miał miejsce incydent związany z kradzieżą. W wyniku tej interwencji, poszukiwany przez Interpol mężczyzna wpadł w ręce prawa i został umieszczony w areszcie.

Oficer odpowiedzialny za kontakt z mediami w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni, młodszy aspirant Marek Kobiałko, poinformował Polską Agencję Prasową w poniedziałek, że interwencja miała miejsce około godziny 14 w piątek. Policjanci zostali wezwani do jednego z gdyńskich sklepów po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży.

Zgodnie z informacją od pracownika ochrony, to on osobiście ujął człowieka podejrzanego o kradzież. Po sprawdzeniu tożsamości złodzieja, okazało się, że jest to 42-letni obywatel Gruzji, który był poszukiwany na mocy czerwonej noty Interpolu za popełnione morderstwo na terenie Rosji – powiedział Kobiałko.

Po zatrzymaniu podejrzanego, został on przetransportowany do aresztu. Na skutek wniosku Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, Sąd Okręgowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny w sobotę.