Poszukiwania Grzegorza Borysa: Dziesiąty dzień intensywnej obławy

Minęło dziesięć dni od momentu, kiedy rozpoczęto obławę na podejrzanego o morderstwo sześcioletniego chłopca, Grzegorza Borysa. W niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyłało do mieszkańców Trójmiasta i okolicznych miejscowości powtórne ostrzeżenie w formie alertu SMS. Służby policyjne zdecydowanie zalecają unikanie wstępu na teren Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W sobotnie popołudnie do późnych godzin wieczornych śmigłowiec policyjny patrolował tereny leśne położone między Wejherowem a Rekowem Górnym.

W niedzielę, po raz kolejny, mieszkańcy Trójmiasta i okolic otrzymali wiadomość tekstową dotyczącą poszukiwań 44-letniego Grzegorza Borysa, który jest głównym podejrzanym w sprawie morderstwa sześcioletniego chłopca. Alert SMS zawierał następujące ostrzeżenie: „Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Gdańska, Gdyni i Chwaszczyna”.

W sobotnie popołudnie do późnej nocy śmigłowiec policyjny przemierzał powietrzne trasy nad leśnym obszarem między Wejherowem a Rekowem Górnym. Informacje z trójmiejskich portali internetowych sugerują również, że druga maszyna latająca patrolowała niebo nad lasami w okolicach gdyńskich Karwin.