Porozumienie polityczne przed wyborami samorządowymi w Gdyni: Nowa Lewica, Razem, Zieloni, PO i Koalicja Ruchów Miejskich łączą siły

W Gdyni, na drodze do kwietniowych wyborów samorządowych, doszło do ważnego porozumienia politycznego. Jego uczestnikami są Nowa Lewica, Razem, Zieloni, Platforma Obywatelska oraz Koalicja Ruchów Miejskich. Tadeusz Szemiot, radny miasta, wyraził przekonanie o rosnącym pragnieniu zmiany wśród mieszkańców Gdyni.

Informację o utworzeniu wspólnej koalicji przedstawiono na konferencji prasowej zorganizowanej przy gdyńskim pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego. Na spotkaniu obecni byli liderzy lokalnej Lewicy, Razem, Zielonych, Platformy Obywatelskiej oraz Koalicji Ruchów Miejskich. Powstała koalicja to poszerzenie poprzedniego bloku składającego się z Platformy Obywatelskiej i stowarzyszeń Bryza, Miasto Wspólne, Gdynianka oraz Marzę o Gdyni, które razem tworzą Koalicję Ruchów Miejskich.

Sławomir Januszewski z Koalicji Ruchów Miejskich podczas konferencji prasowej przekazał, że koalicja planuje dalsze rozszerzenie. Wyraził nadzieję na dołączenie kolejnych partii do koalicji w najbliższych dniach. Tym samym, potwierdził chęć łączenia sił z Nową Lewicą, partią Razem oraz Zielonymi.

Z kolei Tadeusz Szemiot, radny Miasta Gdyni z ramienia Platformy Obywatelskiej, podkreślił rosnące zapotrzebowanie na zmiany w mieście. Jego zdaniem, wspólne uczestnictwo i promowanie pluralizmu w Radzie Miasta Gdyni stanowi ideę, która łączy różne środowiska polityczne.