Porażka Raduni Stężyca i niespodziewane wyniki w III i IV lidze

W niedzielę drugoligowy zespół Radunia Stężyca zmierzył się na boisku z Pogonią Siedlce, kończąc spotkanie porażką 2:1. Podczas gdy Chojniczanka ma zaplanowany wyjazdowy mecz przeciwko Sandecji Nowy Sącz na środę, 18 października. Wyniki III i IV ligi przyniosły pewne zaskoczenia.

Spotkanie w Stężycy wydawało się zmierzać ku remisowi, jednak w 89n minucie gry drużyna gospodarzy straciła decydującą bramkę, kończąc spotkanie na niekorzyść 2:1. Mimo starań, drużyna Raduni nie zdołała odwrócić losów meczu, nie zdobywając nawet jednego punktu. Warto wspomnieć, że już na początku pojedynku, w pierwszej minucie, bramkę dla Raduni zdobył Dmytro Baszłaj.

Trwający sezon 2023/24 w II grupie III ligi dobiegł do swojej 12. kolejki. Jednym z najbardziej zaskakujących spotkań była rywalizacja w Luzinie, gdzie Wikęd – drużyna walcząca o pozostanie w lidze – pokonała Cartusię 3:1. Bramki dla Wikędu strzelili Jakub Krefft (dwie) oraz Dariusz Mielnik. Jedyna bramka dla Cartusii była wynikiem samobójczego strzału.

W Gdańsku doszło do spotkania Gedanii 1922 z Klubem Piłkarskim Starogard. W 62 minucie gry Maciej Gorwa z Gedanii musiał opuścić boisko za czerwoną kartkę. Wtedy to gdańszczanie prowadzili 2:1, ale mimo gry w osłabieniu, udało im się zdobyć kolejną bramkę, kończąc spotkanie zwycięstwem 3:1 (0:1). Bramki dla Gedanii zdobyli Przemysław Żukowski, Miłosz Manuszewski i Bartosz Zalewski, a dla KPS strzelił Nikodem Parulski. Stolem Gniewino nie zdołał zdobyć punktów podczas meczu w Środzie Wielkopolskiej, przegrywając z Polonią 0:2.