Pomorscy strażacy przebiorą się za świętego Mikołaja dla dzieci z Hospicjum "Bursztynowa Przystań"

W okresie przedświątecznym strażacy z różnych zakątków Pomorza angażują się we wzruszającą inicjatywę, mającą na celu podarowanie niezapomnianych chwil dzieciom przebywającym w Hospicjum „Bursztynowa Przystań” w Gdyni. Dla tych małych pacjentów przywdziewają mikołajowe czapki i dokonują wpłat pieniężnych, które przekładają się na spełnienie ich marzeń o wyjątkowych prezentach pod choinką.

Jest to kolejny dowód na to, że strażacy z Pomorza są gotowi zawsze służyć pomocą, nie tylko w sytuacjach zagrożeń pożarowych czy innych niebezpieczeństw. Tym razem otworzyli swoje serca na potrzeby podopiecznych hospicjum w Gdyni, stając się bohaterami, którzy w mikołajowej atmosferze przyczynili się do spełnienia marzeń o świątecznych prezentach.

„Święta to czas, który niesie ze sobą unikalny klimat i otwiera nasze serca na potrzeby innych. Daje nam też szansę doświadczyć poczucia spełnienia poprzez czynienie dobra” – mówi Krzysztof Datta, komendant gminny OSP Karsin. „Jest to już piąta edycja świątecznej zbiórki 'Zostań Świętym Mikołajem’ na rzecz wszystkich podopiecznych Hospicjum 'Bursztynowa Przystań’. Z radością dołączyliśmy do tej inicjatywy i nominowaliśmy do niej kolejne jednostki straży pożarnej. Cieszymy się, że przyjęły nasze wyzwanie.”