Polscy bratankowie: Trójmiasto to ulubione miejsce wakacji dla Czechów

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego, zwłaszcza Trójmiasto, cieszy się dużą popularnością wśród czeskich turystów, a do tego przyczynia się między innymi telewizja z Czech. Kanał drugi Telewizji Czeskiej niedawno wyemitował odcinek swojego rozrywkowego magazynu podróżniczego Bedekr, w którym prezenterka Jitka Ježková prezentowała Gdańsk, Gdynię i Sopot. Przedstawiali oni Trójmiasto jako najbardziej atrakcyjny region Polski z perspektywy Czechów.

Wśród miejsc szczególnie polecanych przez czeską telewizję znalazły się m.in. dzielnica Orłowo z pięknym nadmorskim klifem, gdyński modernizm, restauracje usytuowane wzdłuż rzeki Motławy, malownicza ulica Długa oraz sopockie molo. Nie omieszkała również wspomnieć o rejsie na półwysep Helski. W realizacji tego materiału uczestniczyły również Polska Organizacja Turystyczna (POT) oraz Instytut Polski w Pradze.

Polska Organizacja Turystyczna zaangażowana jest w promocję naszego kraju na rynku czeskim; otworzyła nawet własne biuro w Pradze. Ponadto, w marcu zorganizowała serię spotkań branżowych w kilku czeskich i słowackich miastach, mających na celu promowanie polskiej turystyki, w tym również regionu Trójmiasta.