Policjanci z Gdyni aresztują poszukiwanego w Europie 27-latka oskarżonego o cyberprzestępczość

W Gdyni, funkcjonariusze policji przeprowadzili udaną akcję, która zakończyła się zatrzymaniem młodego mężczyzny poszukiwanego na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Młodzieniec ten, mający 27 lat, jest podejrzany o udział w działaniach zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa ta miała na swoim koncie oszustwa przez Internet oraz pranie brudnych pieniędzy, a ich ofiarami stawali się mieszkańcy Niemiec.

Przedstawicielka prasowa Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni, podkomisarz Jolanta Grunert, potwierdziła te informacje. Z jej relacji wynika, że to właśnie funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odpowiadali za zatrzymanie tego mężczyzny. Jak wyjaśniła, 27-latek jest mieszkańcem Niemiec i to tam właśnie podejrzewa się, że działał w ramach zorganizowanego gangu przestępstw. Jego przestępcza działalność miała prowadzić do strat finansowych sięgających około miliona euro. Czas przestępczej aktywności mężczyzny określono na okres od maja 2021 roku do września 2023 roku.

Z danych podanych przez podkomisarz Grunert wynika, że zatrzymanie podejrzanego miało miejsce w czwartkowy wieczór. Funkcjonariusze udali się na ulicę Abrahama, gdzie według informacji miała znajdować się kobieta towarzysząca mężczyźnie, prowadząca samochód. Po dotarciu na miejsce i zlokalizowaniu pojazdu, policjanci zauważyli w jednym z lokali mężczyznę, którego wygląd zewnętrzny zgadzał się z opisem poszukiwanego.