Podsumowanie sezonu trzeciej ligi grupy drugiej i walka o tytuł „Piłkarskich Orłów”

Jest tylko jedna kolejka do zakończenia rywalizacji w trzeciej lidze grupie drugiej, gdzie wszystkie istotne decyzje zostały już podjęte. W przyszłym sezonie na tym poziomie rozgrywek zobaczymy drużyny takie jak Gedania Gdańsk, KP Starogard Gdański, Cartusia Kartuzy oraz Stolem Gniewino. Niestety, Bałtyk Gdynia zostanie zdegradowany do czwartej ligi, chociaż możliwe są przetasowania ze względu na problemy finansowe niektórych klubów.

Mimo że kluczowe kwestie zostały już rozstrzygnięte, zawodnicy z Pomorza wciąż mają za co rywalizować. Chodzi o zdobycie kolejnych goli, które mogą dać im triumf w klasyfikacji czerwca rankingu „Piłkarskie Orły”. Wprawdzie żadna drużyna nie wykazała się wyjątkową skutecznością w przedostatniej kolejce rozgrywek – Gedania zdobyła dwa gole, KP Starogard Gdański jeden, a Bałtyk Gdynia aż cztery – to jednak nie udało się żadnemu z zawodników strzelić przynajmniej dwóch goli. Filip Sosnowski z Gedanii to jeden z piłkarzy z pomorskich klubów trzecioligowych, który może się pochwalić zdobyciem dwóch bramek w tym sezonie.

W ostatniej kolejce zmagań w trzeciej lidze grupy drugiej emocje z pewnością nie opadną, ponieważ zawodnicy będą walczyć nie tylko o zwycięstwo swoich drużyn, ale także o indywidualne osiągnięcia i tytuł „Piłkarskich Orłów”. Pozostaje więc czekać na finałowe rozstrzygnięcia i emocjonujące zakończenie sezonu.