Podsumowanie 7. kolejki IV ligi pomorskiej: zwycięstwa, porażki i ciekawe zdarzenia

W trakcie siódmej serii gier IV ligi pomorskiej, Energa Bałtyk Gdynia nie zdołała utrzymać przewagi nad MKS Władysławowo, mimo że prowadziła dwukrotnie. Ostateczny wynik spotkania to 3:2 (2:1) na korzyść MKS Władysławowo. Decydujący wpływ na rezultat miało wystąpienie dwóch byłych graczy – Arkadiusza Proeny oraz Dominika Klechy, którzy zdobyli dla swojej drużyny kluczowe punkty.

W ramach tych samych rozgrywek, Arka II Gdynia również nie potrafiła pokonać swojego rywala – Gromu Nowy Staw. Mimo remisu w pierwszej połowie, spotkanie zakończyło się porażką Arkowców z wynikiem 2:1 (1:1). Z kolei drużyna Jaguar triumfowała w derbach Gdańska, pokonując rezerwy Gedanii 1922 aż 5:1. Do sukcesu przyczynili się Adam Duda, który zdobył dla Jaguarów dwie bramki oraz Marcin Pietrowski, strzelając jedną.

Derby Gdańska nie przyniosły żadnej niespodzianki. Zwycięstwo przypadło pewnie Jaguarowi Gdańsk, który pokonał rezerwy III-ligowej Gedanii przy alei Hallera. Goście mogli cieszyć się z efektownych strzałów Adama Dudy, który dwukrotnie trafił do siatki, oraz Marcina Pietrowskiego – obaj byli kiedyś zawodnikami Lechii Gdańsk.

Prowadzona przez Piotra Formelę drużyna Jaguar może pochwalić się już trzecim zwycięstwem z rzędu. Ten sukces pozwolił im awansować na trzecie miejsce w klasyfikacji, które utrzymają, jeżeli Gryf Wejherowo pokona Chojniczankę II. Tymczasem gedaniści nadal są jedynym zespołem bez punktów w lidze i plasują się na ostatnim miejscu, tuż za rezerwami Arki II Gdynia.