PKP Intercity uruchamia dodatkowe pociągi na długi weekend majowy

Podczas nadchodzącego długiego weekendu w maju, wiele osób planuje skorzystać z wolnego czasu, aby naładować baterie. W odpowiedzi na to, PKP Intercity decyduje się zasilić szlaki dodatkowymi pociągami, wydłużyć trasy i wzmocnić składy pociągów poprzez dodanie większej liczby wagonów.

Okres majowego świętowania jest jednym z najbardziej ruchliwych okresów na torach kolejowych w Polsce. PKP Intercity zapowiada wzrost liczby pociągów kursujących między 30 kwietnia a 5 maja, przedłużenie tras oraz planowane zwiększenie stanu 182 pociągów o dodatkowe 238 wagonów.

Z Warszawy do Trójmiasta można dotrzeć w ekspresowym tempie, dzięki jednemu z ponad dwudziestu pociągów kursujących codziennie na tej trasie, które dostarczą pasażerów do celu w mniej niż 3 godziny. To świetna opcja dla mieszkańców Wielkopolski, chcących spędzić majówkę nad Bałtykiem.

Na trasie do Gdyni, pasażerowie mają do wyboru kilka pociągów. EIC 1548 o nazwie „Kaszub”, który będzie kursował 6 maja, zaczyna swoją trasę na Warszawie Zachodniej i kończy na Gdyni Głównej. EIC 1592 „Neptun”, kursujący 1 i 3 maja, rozpocznie swoją podróż na Warszawie Centralnej, a zakończy w Gdyni. IC 75150 „Zatoka” to pociąg, który będzie jeździł 1, 2, 3 i 6 maja z Poznania Głównego do Gdyni. Ostatni na liście jest IC 15154 „Lazur”, który pojedzie z Łodzi Fabrycznej do Gdyni Głównej 1 maja.