Podróż w czasie: odkrywanie pradawnej historii Gdyni podczas spaceru archeologicznego

Choć Gdynia jest miastem stosunkowo młodym, jej korzenie sięgają znacznie głębiej, niż większość ludzi przypuszcza. 20 kwietnia odbyła się unikalna wycieczka edukacyjna, która pozwoliła uczestnikom zagłębić się w tajniki pradawnej historii tego miejsca – spacer archeologiczny zatytułowany „Odkryj nieoczywiste w Gdyni. Pradzieje”. Podczas tej wyprawy miłośnicy historii i kultury mieli okazję poznać opowieści o najwcześniejszych osadnikach Oksywia.

Na czele tej ekscytującej podróży w czasie stanęła Ola Fijałkowska – utalentowana doktorantka archeologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz autorka popularnego bloga „Archeo-opowieści”. Jej pasja i wiedza pomogły uczestnikom spaceru lepiej zrozumieć i docenić długą i bogatą historię swojego miasta.

Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 11.00 przy kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła, jednym z historycznych punktów Gdyni. Stąd grupa entuzjastów historii wyruszyła na fascynującą wędrówkę, podczas której odkrywali mnóstwo ciekawostek o życiu i kulturze dawnych mieszkańców Oksywia.