7 listopada odbyło się spotkanie Komitetu Rewitalizacji 3. Kadencji. Miało ono na celu omówienie kwestii rewitalizacji, zaplanowania nowych inicjatyw oraz zbadanie możliwości ich finansowania. Posiedzenie nie obyło się bez wyborów na stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącej.
Komitet Rewitalizacji jest to platforma dla dialogu pomiędzy różnymi strukturami społecznymi zainteresowanymi procesem rewitalizacji. Grupę tworzy 21 członków, w skład których wchodzą reprezentanci mieszkańców obszarów poddanych rewitalizacji, właściciele nieruchomości, członkowie organizacji pozarządowych, przedstawiciele rad dzielnic, Rady Miasta oraz osoby wytypowane przez Prezydenta Miasta.
Głównym celem działalności Komitetu jest ocenianie inicjatyw podejmowanych przez miasto oraz doradzanie prezydentowi Gdyni w sprawach dotyczących procesu rewitalizacji. Kluczowym zadaniem Komitetu w bieżącej kadencji jest nadzór i udzielanie porad w zakresie kolejnej fazy rewitalizacji, która ma zostać wprowadzona na bazie zaktualizowanego Gminnego Programu Rewitalizacji.
Podczas zebrania członkowie Komitetu zapoznali się z planem opracowania i uchwalenia aktualizacji GPR, ilością środków unijnych przeznaczonych na działania związane z rewitalizacją oraz propozycjami inwestycji. Niektóre z przedsięwzięć stanowią kontynuację dotychczasowych działań, podczas gdy inne są reakcją na nowo pojawiające się potrzeby i problemy zgłoszone przez mieszkańców, po siedmiu latach realizacji projektów na terenach rewitalizacji. Intensywna dyskusja toczyła się wokół planów dotyczących działań w ramach Zespołu Dworsko-Folwarcznego na Babich Dołach oraz przyszłości Wzgórza Orlicz-Dreszera na Leszczynkach. Protokół ze spotkania zostanie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej.
Podczas posiedzenia dokonano wyboru przewodniczącego Komitetu. Funkcję tę objął Marcin Chwiałkowski, radny dzielnicy Babie Doły. Na stanowisko wiceprzewodniczącej wybrano Małgorzatę Wójcik, radną miasta.