Pierwsza prezentacja polskiej flagi na 105. edycji marszu 4Daagse w Holandii przez Akademię Marynarki Wojennej

Przez pierwszy raz w ciągu kilku dekad, symbol narodowy Polski zagościł na drogach Holandii podczas 105. edycji marszu 4Daagse w Nijmegen. To zasługa delegacji Akademii Marynarki Wojennej, która przez cztery dni przemierzyła dystans 160 kilometrów. Odbyło się to w pełnym umundurowaniu i z co najmniej 10-kilogramowym obciążeniem dla każdego członka ekipy. Wydarzenie to zgromadziło reprezentacje z 32 różnych krajów.

Akademii Marynarki Wojennej przypadła niezwykła rola reprezentowania Polski na holenderskiej ziemi podczas tej imprezy. Grupa podchorążych z pierwszego, trzeciego i piątego roku studiów, wspierani przez kadrę Akademii, mieli przyjemność uczestniczenia w ceremonii podnoszenia flag narodowych wszystkich składów biorących udział w 105. edycji marszu 4Daagse w Nijmegen.

Po uroczystościach w wojskowym obozie Heumensoord, uczestnicy marszu przemaszerowali przez centrum miasta, które jest pamiętane z operacji Market Garden. Bez wątpienia była to niezapomniana chwila dla wszystkich uczestników, a zwłaszcza dla reprezentantów Akademii Marynarki Wojennej, którzy mieli okazję dumnie prezentować polski sztandar na tym wyjątkowym wydarzeniu.